Tuesday, January 27, 2009

Oświęcim ocalałych znak 64-ta rocznicy wyzwolenia obozu

WARSZAWA, Polska - W głębi polskiej zimy, które przeżyły Auschwitz i urzędników rządowych zebrane wtorek z okazji rocznicy 64-cia nazistowskiego obozu wyzwolenia jako część światowego Pamięci Holokaustu uroczystości.

Roczny upamiętnienie oznacza dzień postępy armii radzieckiej wyzwoliła obóz w 1945 roku. W lecie został ustanowiony jako Dzień Pamięci o Holokauście rocznego przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Ponad 1 milion osób, głównie Żydów, zmarł w obozie w komorach gazowych lub wymuszonej pracy, choroby lub głodu.

Wtorek's rocznice w Auschwitz-zawierać wieniec r. ceremonii i modlitwy u stóp byłego obozu głównego pomnik, który stoi pomiędzy skręcanymi ruiny dwóch krematoriów.

Wydarzenia w innych zawierać wypowiedzi do niemieckiego parlamentu prezydent Horst Koehler i uroczystości w byłym obozie koncentracyjnym Sachsenhausen poza Berlinem.

W starzejącym się Holokaust zmarłym rosną frailer i mniej numer, Auschwitz-Birkenau - ustanowiony przez nazistów w okupowanej Polsce - jest w takim stanie, że jej bankructwo zachowanie jest zagrożone.

Państwo Polskie urzędników, którzy nadzorują obozu powiedzieć przynajmniej euro100 mln EUR (130 milionów dolarów) jest potrzebny w następnych 15 do 20 lat do utrzymania witryny - to pieniądze, które do tej pory nie udało się podnieść ze strony społeczności międzynarodowej.

Już muzeum posiada uszczelnienie off crumbling baraki obawiają się, że użytkownicy mogą dostać rannych. Pozostałości byłego komór gazowych i krematoriów są również ze względu na pogarszającą się roczny cykl zamrażania i rozmrażania na ziemi.

"Budynki te nie były budowane do ostatniego," powiedział Paweł Sawicki, rzecznik prasowy muzeum. "Jeżeli nie dostaniesz pieniędzy, będziemy musieli zamknąć się coraz więcej budynków."

Niemcy w poniedziałek pochwalił polskich wysiłków w celu zachowania w miejscu i obiecał im pomoc w finansowaniu. Nie przytoczyć postać.

Muzeum, utworzone w 1947 roku, otrzymał 12,7 milionów złotych (3,7 milionów dolarów) od polskiego rządu w zeszłym roku i zarobił około 13 milionów złotych więcej, publikując niedobitek rachunków, pokaz filmów dokumentalnych do zwiedzania z przewodnikiem i opłat.

Prywatni ofiarodawcy z zagranicy kwoty jedynie niewielką część jego dochodów.

No comments: